Виготовлено в Польщі
Графік роботи:

Будні: 10:00–19:00

Сб: 10:00–15:00

0
Мій кошик
Укр
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань

Теплоакумулятори, буферні ємності

Сортування:
за популярністю від дешевих до дорогих від дорогих до дешевих за назвою
Відображення:

 Буферна ємність для котла опалення

 Системи опалення де використовуються буферні ємності до твердопаливних котлів, на ринку з'явилися порівняно недавно. У зв'язку з цим, виникають питання, для чого потрібен теплоаккумулятор в опалювальній системі, ну, і, звичайно ж, як він працює. Наскільки економічна буферна ємність, і чи є від неї користь. На ці питання ми вам зараз відповімо.

 Як працює теплонакопичувач

 Твердопаливний котел опалення в роботі дуже інертний. Він не може зупиниться відразу, по сигналу від терморегулятора. Процес згоряння палива триватиме до тих пір, поки вугілля або дрова не прогорять повністю, або не закінчиться повітря в котельній камері. Хоча, навіть з перекритою подачею кисню, процес тління вугілля буде тривати ще довгий час. Температура повітря в будинку підвищується, і надмірне тепло стає непотрібним. Воно йде в димохід або кватирку. Йому просто більше нікуди діватися.

 Для того щоб зберегти (акумулювати) невикористане тепло, встановлюється буферна ємність (теплонакопичувач), обсяг якого залежить від багатьох факторів, основним з яких є потужність основного теплогенератора. По своїй конструкції ємності досить сильно різняться між собою. Ми наведемо основні приклади накопичувачів.

 Типи водяних акумуляторів тепла

 Буферні ємності підключаються до котла подаючим і зворотним трубопроводом із завантажувальним циркуляційним насосом. Нагрітий теплоносій циркулює по малому колу (котел-буфер), тим самим в теплоакумуляторі накопичується тепло. Конструкція теплонакопичувачів має кілька патрубків (мінімум 4), тобто окрім подачі і зворотньої подачі, є патрубки для підключення контурів, як правило до 6-7 патрубків (3 контури). Температура теплоносія в ємності може досягати 95 °С, тоді як в контур опалення, наприклад, потрібно подати 65-70 °С, а в контур теплої підлоги 40 °С. Завдяки змішувальному клапану, в контур подається та температура, яка необхідна, а надлишки знову ж залишаються в буфері. Таким чином він акумулює в собі надмірну енергію вироблену котлом, і «залишкову» енергію яке не використовується системою опалення. Типи водяних акумуляторів тепла:

  • Буферна ємність тільки для твердопаливного котла опалення.
  • Буферна ємність для твердопаливного джерела, і сонячного колектора. Сонячний колектор поставляє в буфер безкоштовну теплову енергію і взимку, і влітку.
  • Для двох альтернативних теплових джерел. Це може бути тепловий насос і сонячний колектор.
  • Накопичувач з вбудованим контуром ГВП (гарячого водопостачання). працює за принципом бойлера непрямого нагріву "бак в баку».
  • Ємність з вбудованим баком ГВП, і завантаженням тепла від сонячного колектора через вбудований теплообмінник.
  • Накопичувач тепла з вбудованою ємністю ГВП, і двома альтернативними тепловими джерелами (двома теплообмінниками).

 Варто відзначити, що вбудований теплообмінник може не тільки поставляти тепло в буферну ємність, а й забирати його для віддаленого опалювального контуру.

 До яких опалювальних котлів потрібно накопичувач тепла

 Купити теплоакумулятор варто власникам заміських будинків або дач, де встановлено інертні опалювальні котли, особливо твердопаливні.
 Газові і дизельні відрізняються дуже чуйкою автоматизацією процесу роботи. Вони моментально включаться і відключаються за наказом контролера, або звичайного кімнатного термостата. У них немає "вибігання" по теплу. У зв'язку з цим, в таких опалювальних котлах немає необхідності в буферизації надлишкового тепла.
 Електричні і індукційні, як не дивно, можуть чудово працювати з буферною ємністю. Їх застосування буде особливо виправдано при роботі електрокотла в нічному режимі. Саме дешева електроенергія дозволяє електрокотлу прогріти буфер, для подальшої віддачі дешевого тепла в денний час.
 Твердопаливні, на дровах і вугіллі, пелетні (на гранулах). Так, це те самий випадок, коли буферна ємність, крім прямої економії Ваших грошей на твердому паливі, дозволить Вам і збільшити інтервали між завантаженням палива.

 Для чого ще потрібен теплоаккумулятор в опалювальній системі

 Перш за все буферний накопичувач тепла буде корисний при використанні в системі опалення з твердопаливним котлом. Буфер буде акумулювати надлишки тепла, що виробляються тепловим джерелом. А також вирівнювати роботу опалювальної системи, щоб не було температурних стрибків. Без теплонакопичувачів в систему надходить та температура, яку нагріває котел, тобто діапазон, в залежності від прогорання палива може бути від 80 до 50 °С, буфер вирівнює температуру подачі в контуру. Так само теплоаккумулятор дозволяє гідравлічно вирівнювати систему опалення, так як є по суті великим гідравлічним роздільником.

Вгору
,